| Alexandru799 a întrebat:

Salut, am o oferta de lucru ca si barman pe litoral la un restaurant cu terasa. ( calificat ) si nu stiu ce salar sa cer. Imi poate spune cineva care a lucrat sau stie cam ce salar as putea avea.

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Mai cauta fiindca eu nu stiu nivelul salariilor, dar cand gasesti cifrele exacte negociaza la sange, tragi sa fie cat mai mult fiindca patronasii au ramas fara mana de lucru, in timpul sezonului mai toti calificatii din alimentatie pleaca la munca in strainatate.
http://jurnalul.ro/editorial/am-ramas-fara-personal-689173.html

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu poti cere orice salariu vrei dar asteapta sa-ti faca o oferta. Din cate stiu rareori se acorda un salariu mare, de obicei se acorda salariul minim brut pe tara (pentru incepatori) si cateva sute de lei in plus pentru cei cu experienta.
Vezi cat a avut un barman de nivelul tau.