| nevermind_6208 a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea : credeti ca daca ma duc pe litoral fara sa fie vorbit nimic cu nimeni inainte o sa imi gasesc ceva de lucru ca barman sau ospatar? Poate e cineva din zona aia care stie cum e situatia acolo acum! Ma gandesc ca e deja aproape iulie si sunt toate posturile ocupate.

Răspuns Câştigător
| madutza_dwdwlyna a răspuns:

In ziua de azi trebuie sa ai pile si sa dai shpaga.Sa nu spuna nimeni ca nu e asa ca asa este. Cel mai bine cauta pe internet daca nu, du-te acolo si poate rezolvi cumva."Incercarea moarte nare". Te si distrezi:*

Bafta si mult SUCCES:*

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Din pacate, nu te angajeaza nimeni pe ochi frumosi!sad
Asa ca ia-ti gandul...

| EUSIATIT a răspuns:

Eu nu te descurajez /esti baiat din cite inteleg. nu stiu ce virsta ai dar sunt sanse pe la terasedar trebuie sa stii ceva [cumsa fii amabil cum sa servesti etc. totusi incearca [ incercarea moarte nu are si apoi speranta moare ultima ] bafta si sa ti ajute domnul sa gasesti ceva ca e tare greu fara bani dar chiria e ff scumpa ] ca si fata gasesti la hotel camerista dar trebuie rapiditate e ff mult de munca

NOname
| NOname a răspuns:

Da, si eu sunt de parere, ca sunt cam putine sanse, sa gasesti ceva. Insa nu e imposibil.winking Succes! day dreaming

| z8 a răspuns:

Aproape oricine te angajeaza, inainte iti cere o perioada de proba, o perioada de instruire, poate un CV, poate experienta, ceva, sa stie cu cine are d-aface. Pune-te si tu in pielea angajatorului, ai persoane care au facut perioada de proba, au fost instruiti, eventual au CV, etc, si te trezesti cu unu la usa ce-ti zice ca vrea de lucru...ar trebui sa-ti fie usor in a face alegerea. Asa o sa-i fie usor si angajatorului.