| dragos006 a întrebat:

Salut
am o rata la cetelem si nu mai posibilitate de a mai plati ce imi poate face daca nu mai platesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa te dea in udecata, pentru obligarea la plata si apoi sa te execute silit. In acest caz vei plati mai mult decat valoarea ratelor ramase de platit.

| dragos006 explică (pentru Ioandelasal):

De Ex.nu am nimic pe nume nu am bunuri si nu am girat nimic

| Ioandelasal a răspuns (pentru dragos006):

Ai sau vei avea salariu si in primul rand iti vor pune poprire pe acesta.

| Bondarel99 a răspuns:

Te poate da in judecata (dar mi se pare ca numai pentru datorii ce depasesc 15000 sau 20000 lei), in rest te va da pe mana unor recuperatori. Oricum nu actioneaza acum, ci dupa ce vad ei ca nu ai mai platit de mult.