| Gabi_YT_Here_1994 a întrebat:

Salut, am programul Premier Adobe, dar cand adaug un video in program sa editez, videoul merge inainte cu 2-3 secunde, si audio-ul deja este clar... cum facea jetix acum mult timp, uneori de exemplu, daca stiti...
am filmat outlast, si nu se potrivesc audi+video
un alt program?
fac ceva gresit? (trag video-ul direct in program)
o rezolvare va rog? big grin

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca apare un decalaj intre imagine si sunet in filmul filmul prelucrat rezultat, acesta este rezultatul supra-incarcarii procesarii.
Verifica in Task Manager nivelul de ncarcare a procesorului si memoriei, sa nu depaseasca 50% in timpul prelucrarii! Daca acest procent este mai mare (mai ales in jur de 90-100%) rezolvarea este sa folosesti un calculator mai puternic, dedicat prelucrarii video.
Atentie!

Un calculator pe care merg bine jocurile nu neaparat e bun si pentru video-studio!
Acest lucru este valabil si invers.

| Gabi_YT_Here_1994 explică (pentru Bula):

Am un i5. 2.70 ghz (nVIDIA gt 630 parca) 4 gb cica. nu cred la 150 lei. in fine... si 8 gb ram... eu zic ca e bine, doar ca placa video ma strica, fac Youtube. si na, chiar am comandat o placa video (gtx 1060, 6gb, 192 bit, gddr5 )

| Bula a răspuns (pentru Gabi_YT_Here_1994):

Ce indica Task Manager?

| Gabi_YT_Here_1994 explică (pentru Bula):

Inca nu m-am uitat. dar momentan nu ma uit big grin