| Alllin a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Parintii mei sunt amandoi pensionari cu pensii de aproximativ 800 lei fiecare.
Impreuna pot lua un credit de la vreo banca? Daca da, ce banci acorda imprumuturi cu co-platitor?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, pot lua credit.
Dar vezi ca e limita de varsta, depinde de banca in general max 72 ani la terminarea rambursarii creditului.
Du-te si tu la 2-3 banci si intreaba, doar asa ai informatii clare si REALE.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de varsta pe care o are cel care face imprumutul. Vezi politica bancilor in acest sens.

| AlexSalling a răspuns:

Sigur ca pot lua. Numai sa nu aiba deja alte imprumuturi la alte banci.

| Alynescu22 a răspuns:

Toate bancile acorda dar nu trebuie sa aiba mai mult de 75 de ani