| Titanbar a întrebat:

Salut, am și eu o nelămurire și vă rog dacă puteți să-mi dați și mie niște sfaturi.
1. Când fac o comandă la uber, doresc ca inainte să plasez comanda să-mi apară marca mașinii care va veni la mine, să pot decide daca vreau sa merg cu acea mașină sau nu. Dar după ce bag adresa de preluare și destinația, apare direct butonul comandă uber și abia după ce comanda este plasată îmi apar datele despre mașină și șofer. Nu mi se pare normal. Că dacă nu vrei sa mergi cu acea mașină, iți apare că la următoarea cursă vei plăti pe langă valoarea cursei și o penalizare că nu ai vrut cursa precedentă.
   Mă poate indruma și pe mine cineva cum se anulează o cursă uber din aplicație, in mai puțin de 2 minute? Că eu nu am reușit să înțeleg.

Răspuns Apreciat de Editori
| VoidEternal a răspuns:

Tu vrei sa mergi din punctul A in B sau vrei sa te dai cu bembeuri?

Aplicația îți prezintă marca mașinii ca sa o identifici mai ușor când vine sa te ia, nu ca sa alegi cursa în funcție de ea.

Daca tii la marca mașinii, închiriază una și atunci o alegi înainte.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil acest lucru, fiindca uber-taxi-urile sunt in miscare si nimeni nu stie ce masina este in zona ta, la momentul acela cand faci tu comanda, de aceea comanda este luata de cel care este cel mai apropiat de casa ta sau locatia ta si care este liber.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ete na. Scrie la Uber ea modifice aplicația sa prinzi și tu o mașină șmecheră.

| dullcat a răspuns:

De ce ar conta ce masina e? Cam denoti superficialitate.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă vrei o mașină mai premium, îți poți comanda UberBlack, evident cu costurile aferente.
Uberul obișnuit îți trimite o mașină care se nimerește în zonă, nu ai tu opțiunea de a alege marca.