| anonimusFTW18 a întrebat:

Salut. Am un card mastero si as vrea sa-l asociez cu paypal ca sa pot face o plata online. Intrebarea mea este urmatoarea: DACA asociez cardul meu cu contul paypal si am fondurile in paypal, mai pot scoate bani si de pe card in acelasi timp sau toate fondurile imi vor fi transferate pe paypal si cardul va fi gol?
Vreau raspunsuri serioase. dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| anonimusFTW18 explică:

Da, absolut...banii se mută DOAR dacă îi muți tu.

14 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Ce ai pe card e separat de ceea ce ai în PayPal. Poți muta fonduri oricand între ele, dar e posibil să plătești niște comisioane la transfer.

| relian a răspuns:

Contul la Paypal dai pentru a lua bani din contul tau doara pentru ceea ce cumperi.
Paypal nu are acces la banii tai din contul bancar, doara de aprobi tu pentru ce ai cumparat, ei de acolo iti trag acei bani.
Nu se transfera nici un fond de pe contul tau pe Paypal, n-are treaba paypal cu contul tau, decat atunci cand cumperi ceva, atunci iti va lua doara pentru ce ai cumparat.

| AlexIonut121212 a răspuns:

Ce ai pe card va fi separat, decat ce ai pe paypal, la optiunea de plata te va pune sa selectezi card ul, sau paypal ul

| anonimusFTW18 explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Atunci as putea sa depozitez in paypal sa zicem, 6 euro?

| anonimusFTW18 explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

De pe card, ma refer
sa transfer pe paypal 6 euro
as putea?

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru anonimusFTW18):

Sigur că da

| anonimusFTW18 explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Explica-mi cum, te rog

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru anonimusFTW18):

Trebuie să ai PayPal in euro, intri la Wallet, acolo îți faci legătura cu cardul tău și după, tot acolo îți poți adăuga fonduri.

Sau, dacă ai metodă de plată PayPal (la un magazin online de exemplu), selectezi asta, o sa îți ceară să te loghezi in PayPal, verifici detaliile, și dai comanda...o sa îți ia banii direct din contul bancar, prin PayPal, fără să fie necesar sa ai deja bani in contul de PayPal. (Singura obligație este să ai detaliile personale corecte si contul bancar legat la PayPal).

| anonimusFTW18 explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Pai eu aia am intrebat, daca asociez cardul meu cu contul paypal, adica daca fac legatura, mai pot scoate banii de pe card? sau mi se goleste cardul si se adauga toate fondurile pe paypal
pe romaneste, daca fac legatura cu cardul si paypal, cardul mai e bun de ceva?laughing) sau bate vantu?

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru anonimusFTW18):

Uff, vad ca nu prea citești ce scriem noi aici. Fondurile sunt separate, ceea ce trimiți in wallet se muta din card in PayPal si invers.
Adică dacă ai la BCR, de exemplu, 20 de euro și îi tranferi in PayPal, contul de BCR va fi gol...altfel, dacă doar faci legătura, DAR NU faci nici o tranzacție, toți banii îți rămân în contul BCR.

| anonimusFTW18 explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Eu citesc, dar ce nu inteleg este urmatoarea treaba
cand merg la wallet, imi apare optiunea "Link a card or bank" daca dau pe optiunea aia imi cere datele cardului, ceea ce vreau eu sa intreb este
daca adaug datele cardului, mi se duc toti banii de pe card, sau mi se ofera posibilitatea sa selectez daca vreau sa adaug 6 euro sau 10 sau 20

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru anonimusFTW18):

Nu se duce nimic fără ca tu să faci asta.

| anonimusFTW18 explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Deci in concluzie
daca fac legatura cu cardul, imi raman fondurile pe card?

| anonimusFTW18 explică (pentru anonimusFTW18):

Multumesc, nu stiu daca te ajuta cu ceva dar meriti funda