| Ștefant688 a întrebat:

Salut.am un card Postbank V pay facut de firma in Germania unde am muncit. La ce bancomat pot vedea soldul curent al cardului? am incercat la câteva banci, cand selectez sold cont, imi scoate cardul sau imi spune ca nu se poate efectua. Cardul este de debit. Multumesc

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu se poate, atat nici in Germania daca tu fiind la PostBank si vrei sa aflii curentul contului la alta banca, nu poti vedea, doar la banca unde ai cont. Daca iti faceai homebanking iti puteai verifica pe telefon ori laptop contul bancar.

| CalatorCritic a răspuns:

Indiferent de card, numai la Banca emitenta si sucursalele similare poti afla soldul. Alte Banci nu au acces la situatia ta financiara. E secretul bancar.

| Ștefant688 explică:

Aveti idee? Stiu ca aveam pe card 400 de euro. Am scos 1800 de lei, echivalent a 418 euro. Apoi am incercat sa mai scot, si am mai scos 1000 de lei.am avut mai mult pe card sau m.a împrumutat banca? Tin sa apreciez ca am scos de la alpha bank si brd, cardul fiind de DEBIT.