| Andreeaa1998 a întrebat:

Am un card bancar facut in Germania (Postbank), l-am băgat în bancomat la transilvania si cand am vrut sa scot bani imi da o chitanță pe care scrie : "transaction not honored"de ce imi da chitanță aia si ce inseamna asta?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi mai multe: sa nu fie suma necesara (incearca cu o suma mai mica), sa nu fie nici n Euro acolo sau sa fi facut tranzactii mai mari decat permite banca straina.

| mihai69 a răspuns:

Banca emitentă refuză tranzacția. Încearcă la alt ATM și dacă tot nu merge, contactează banca pentru clarificări.
Chitanța aia o dă pentru că e musai să scoată o hârtie pe care să scrie cum a decurs tranzacția, chiar dacă e refuzată.

| aditimus a răspuns:

Inseamna ca nu merge la noi ai incercat bancomatul ING?

| Andreeaa1998 explică (pentru aditimus):

Am mai scos bani după acel card si a mers atunci sa scot, acum imi apare asa

| aditimus a răspuns (pentru Andreeaa1998):

Atunci ori ai depasit suma ori mai bine contactezi banca.

| Digikey a răspuns:

Poate ai depasit suma lunara.