| Ștefant688 a întrebat:

Am un card Postbank, cont de DEBIT facut de firma unde am muncit in Germania, pe numele meu. Aveam 400 de euro(din cate imi amintesc eu).am venit in tara si am fost la un bancomat Alphabank.am scos 1800 ron echivalentul a 400 de euro la cursul zilei. Am incercat sa scot mai mult si a mers să scot inca vreo 550 de lei, după care m.am oprit. Intrebarea mea este: este posibil sa am mai multi bani pe card sau am luat cu împrumut de la banca, urmând să îi dau inapoi cu dobanda? Din cate m.am informat, poti lua cu împrumut doar pe cardurile de CREDIT, nu si cele de DEBIT. Soldul curent nu il pot vedea. iar cardul este VPAY. multumesc!

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te informezi la banca pentru a nu avea surprize neplacute pe viitor.