| GavaAv a întrebat:

As dori sa stiu la ce banca e mai avantajos să-mi fac un card de debit, optiunile fiind brd si bt, si ce fel de card. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DEVIL32 a răspuns:

Salut. Eu am ales BT, recent si am ales fara sa stau mult pe ganduri, pentru ca am avut card si de la BRD in trecut, dar nu am fost foarte incantat.
Comisioane, au ambele banci, dar... in clipa de fata, BT imi inspira mai multa incredere decat BRD

3 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Amandoua au cam aceleași avantaje. Condițiile diferă la credite in general.

| Bizon95 a răspuns:

Bt e mai bun decat brd
ing e mai bun decat amandoua

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

BRD are un avantaj.
Ca să îți facu un card, ai nevoie de un cont.
Contul de la BRD are avantajul că dacă un creditor vrea să îți pună poprire pe cont, condițiile contractului de client pe care îl ai cu banca nu îl lasă.
Softul online de la BT este mai prietenos, au mau multe ATM-uri.