| Pitbullllll a întrebat:

As vrea sa incep o mica afacere daca o pot numi asa, vreau sa iau haine/incaltaminte/accesorii mai ieftin si sa le dau mai scump cu 40-50%, credeti ca ar da roade o afacere de genul? Cre credeti ca ar prinde cel mai bine?

10 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da, cu conditia sa ai spatiul tau.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai unde și cui să vinzi, ar da roade. Dar nu se poate decide, așa în general, Exemplu. La un moment dat lucram pentru o firmă de comerț ambulant astfel. nu numai eu, eram agent.
Îmi punea la dispoziție marfă, o sacoșă. diverse mărunțisuri, fețe de masă din plastic, cremă de ghete, unele drăguțe altele utile. În zilele de salar mă prezentam la diverse birouri, de exemplu la serviciul de telefoane ( fostul call center) și puneam lucrurile pe masă. Alte ori sunam la uși la apartamentele din blocuri. Dacă persoanele aveau nevoie cumpărau, cu condiția să fie mai ieftin ca la magazin. Primeam un comision la vânzări. La mine în oraș, mulți țigani fac acest gen de comerț ambulant în zona pieței agro alimentare libere, oferind spre vânzare diverse. Trăiesc din asta, așa că se poate.

| Goete a răspuns:

Nu ar da roade.
Calculeaza tu singur

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ar da roade? Pai nu asta fac toate magazinele din lumea asta? Tu probabil te intrebi daca la tine ar da roade. Depinde unde vrei sa le dai, vrei sa iti faci magazin fizic, online, sa vinzi pe Facebook sau pe olx? Iar taxele la stat sunt enorme iar daca nu vinzi legal nu e bine.

| Pitbullllll explică (pentru Furnicuta000):

Momentan pe Facebook si olx iar pe viitor un magazin online

| Panamax a răspuns:

Asa fac toate magazinele. Unele vand si cu 200% mai scump.Cand fac reducere de 50% tot in castig ies.
Vanzatorii din targuri au vanzare destul de buna.Trebuie sa te pricepi putin, sa stii ce se cauta, sa ai fler cand alegi marimile etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 10 procente mai scump?laughing vrei sa iesi pe -?

| Pitbullllll explică (pentru anonim_4396):

Greseala mea, am modificat intrebarea acum

| Andrei200202 a răspuns:

Asta nu i afacere, e bișnitareala
Iti dai seama ca n o sa cumpere nimeni de la tine, asa ca nu prea merge

| UnOmdin20000 a răspuns:

Nu cred ca ar da roade. Cine sa cumpere de la tine daca pot gasi cu 50% mai ieftin in alta parte?