| ruficape a întrebat:

Salut, as vrea sa inchiriez un apartament doar pentru vacanta de iarna. Pot sa il inchiriez numai pentru o luna?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca gasesti cineva disponibil sa-ti inchirieze, atunci poti.
In orice caz, va trebuie sa prezinti garantie serioasa si poate si chiria va fi mai mare.
Ai sanse mai mari daca cauti o cunostinta comuna care sa te recomande si sa garanteze pentru seriozitatea ta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, cauta prin AirBnb

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bineinteles ca poti, insa trebuie sa gasesti un proprietar dispus sa ti-l dea, in conditiile astea.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu se complica nimeni cu inchirieri pe termen scurt. Dar poate reusesti la vreo pensiune sa negociezi un pret mai mic pentru o perioada de sedere lunga.

| M7Seven a răspuns:

Depinde si in ce oras vrei sa in inchiriezi.Stiu ca sunt persoane care inchiriaza apartamente pentru o seara sau chiar mai multe si in unlele anunturi am vazut ca se poate si pe o perioada mai mare dar pretul este mai ridicat decat in mod normal.Ai putea sa intri pe olx, la jumate, homezz sau alte site-uri unde gasesti anunturi si sa dai cateva telefoane pentru a vedea si ce preturi au