| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa ma apuc de web design si nu stiu cu ce sa incep.
Am tot facut diverse lucruri in Adobe si vegas, editare foto/video, logouri, bannere si prezentari dar doar la nivel de proiect de facultate.
As vrea sa stiu cum pot sa-mi castig ceva bani din aceast hobby.
Problema e ca ma pricep doar la partea de design, nu stiu mai nimic legat de partea asta de scripting (si nici nu stiu daca ar trebui sa se lege una de alta, din ce am auzit unul e pe partea de design si altul pe scripting)
Cum ar trebui sa-mi transform hobby-ul in bani? De unde iau clienti si tot asa? (am vazut la un moment dat fiverr dar m-am ales cu vazutul si atat)
Sper sa fie ceva web designeri pe site-ul astas.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In Adobe After Effects te pricepi? asta ca nu am rabdarea sa fac eu un proiect si am sa platesc cativa euro pentru ceva banal.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru Simpatic):

Salut, din pacate nu prea am folosit after effects-ul, eu pe partea de video folosesc Sony Vegas Pro. (programele pe care le folosesc de la Adobe sunt Photoshop, Indesign, Illustrator. Lightroom si mai nou XD-ul)
Ce anume trebuie sa faci pentru proiect?

| Simpatic a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Ca sa nu iti poluez topicul aici ti-am lasat mesaj privat cu ce ma intereseaza

UP