| Petrovici_Stefan_1993 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu care e dobanda pe care o primesc la un depozit de 1000 de ron (, aceasta dobanda este luata pe an? luna?( procentaj ). ca undeva spune intr-un fel, altundeva altfel. As aprecia tare mult un raspuns care sa ma lamureasca cu privire la acest subiect. Multumesc

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Depozitele se pot face pe 3, 6, 12 luni.dobanda poate fi diferita, in functie de banca si de perioada pe care este constituit, fiind calculata in procente anuale.