| MarisRadu91 a întrebat:

Daca pun la banca un depozit de 10mii euro sa zicem, cat va fi dobanda mea pe 1 luna, dar pe un an? ( orice banca mai avantajoasa, sa stiu cat i-au in mana, cat imi ia statul sau comision banca) multumesc!

2 răspunsuri:
| zbuu16 a răspuns:

Pai dobanda e 6, 7% PE AN asa ca pe luna la 10 mii de euro cu 6 la suta ar fi 50 de euro, fiecare banca are totusi propriile reguli si dobanzi legate de conturi in lei cat si euro eu ti am zis asa orientativ din ce am mai citit pe site-urile lor.

| fanyka a răspuns:

O investitie in actiuni intr-o companie de telecomunicatii, nu te-ar satisface? Dobanda 1%/luna pana la listarea lor la bursa. Este un domeniu de viitor si care nu a fost afectat de criza ci chiar s-a dezvoltat constant. Daca ti se pare buna ideea si vrei informatii detaliate, suna-ma la 0726723593