| dbem a întrebat:

Daca fac un depozit, dobanda o primesc anual sau lunar?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dobanda o primesti dupa cum ai convenit cu banca, se poate si lunar sau numai la scadenta depozitului. De regula cele cu dobanda platita lunar au dobanda ceva mai mica decat cele cu dobanda la scadenta. Numai bine!

| a1doru a răspuns:

Depinde de tipul de depozit.sunt depozite la 3 luni, 6 luni, 12luni.

| EmaS a răspuns:

Daca optezi pentru depozitele la termen cu dobanda fixa, ai siguranta unei dobanzi garantate pana la data scadentei.Ce-i drept a cam scazut dobanda.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Majoritatea au dobanda lunara, exista depozite si cu dobanda anuala, ce trebuie sa tii cont cand faci un depozit este acela ca daca decizi sa nu te atingi de bani o perioada mai indelungata de timp(cativa ani) vei primi o dobanda mai mare, bafta