| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa știu dacă cei de la posta au dreptul sa-mi deschidă coletul. ROG SA RĂSPUNDĂ DOAR CEI CARE ȘTIU SIGUR!

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu au voie. Am pățit eu recent și am făcut plângere la ei pe site. Am fost sunat și am rezolvat.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu au dreptul sa-l deschida doar daca intervine politia ca e suspect coletul de ceva interzis.

| Sonia822 a răspuns:

In mod normal se scaneaza, fara a fi necesara deschiderea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Violarea corespondentei e pedepsita de codul penal.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu, dar în cazul în care în cutie se află vreo factură, trebuie să o scoată și să scrie ceva pe ea, iar ulterior să o semnați. Însă asta numai de față cu Dvs.