| anonim_4396 a întrebat:

Salut. As vrea sa stiu în ce consta a deschide o afacere, toți pașii, înființarea firmei(înregistrare la registrul comerțului), contabil, furnizori etc. Ma gândeam sa pun pe picioare un magazin de haine second hand, am lucrat 2 ani de zile pentru cineva și consider ca e destul de profitabil. Am rămas în relații bune cu băiatul lui și ne gândeam la o asociere. Merita?

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Sigur. Ți-ai găsit unde sa pui întrebări de afaceri laughing pe un site unde majoritatea ar vrea totul gratis dacă de poate
Frate, sunt sute de videoclip-uri despre afaceri pe YouTube. Caută Stefan Mandachi, Cristian Chifoi, Cristian Onetiu sau "vloguri de afaceri Andy Popescu". Sunt atâtea canale de la care ai ce învăța, și nu e numai despre afaceri, ci despre fondurile personale, dacă ești angajat, ce sunt pasivele și activele etc. Cei enumerați sunt cam cei mai buni și cunoscuți de pe YouTube in ceea ce privește tipul ăsta de conținut.

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Cu 10000 euro investiti treci de primul an? Cu brio?

| Digikey a răspuns:

Daca aveai spirit de afaceri nu mai puneai intrebari.
Erai plecat dupa marfa.

| PandaaPanda a răspuns (pentru Digikey):

Am deja marfa, în depozit. Am cerut o părere, un sfat. Treci peste!

| Aurora99 a răspuns:

Numai hateri pe-aici. sunt in aceeasi situatie cu tine, te inteleg.sunt dispusa la o colaborare, vand deja de 3 ani pe cont propriu pe ce platforme gasesc, dar imi vreau propria afacere cu haine si accesorii in special. daca nu gresesc, primul pas este PFA-ul. daca esti interesata/interesat de o colaborare, da-mi mesaj in privat.