| x2gk9r a întrebat:

Salut...as vrea un sfat.
Daca am scos 2 carduri de la Raiffeisen Bank, primul card era de anul trecut si trebuia sa bag banii inapoi si i-am bagat toti inapoi...iar acesta l-am scos sa renovez in casa... daca la primul am bagat banii inapoi pe el imi pot lua un tel din altex si bag banii inapoi in fiecare luna?

5 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Cum adica ai scos 2 carduri? Ambele in lei? Ti-au dat voie sa ai 2 carduri la banca, pe acelasi nume? In mod normal daca ai cardul poti face ce vrei cu el, spune mai clar situatia.

| Standt a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Poate sa aiba si 18 carduri pe acelasi nume.

| RaduRobertRO a răspuns (pentru Standt):

La aceiasi banca? Nu stiam ( zic de conturi, nu m-am gandit la varianta sa ai carduri diferite pe acelasi cont, dar poate ma insel ).

| Standt a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Nu pe acelasi cont. Pe acelasi nume. Dar conturi curente diferite.

| Standt a răspuns:

Din ce tot spui tu acolo fara nici o logica, eu cred ca ai scos bani (ca un credit) de pe contul unde ai card de credit.
Acum, daca ai 2 carduri, poti scoate (probabil) de pe cel unde nu ai datorii. Cu conditia sa restitui lunar suma. Altfel, ti se percep dobanzi penalizatoare si platesti cat nu face.