| Claudiu_Dinu_1994 a întrebat:

Cum se alimenteazā un card de credit Raiffeisen bank

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori dintr-un cont de debit, ori la un bancomat (ATM) care are posibilitatea si de depunere, ori la ghiseu. Eu las pe contul de debit (sa zicem 100 lei) bani si pe internet banking ii pun direct sau dau ordin sa mi-i ia la o data stabilita (cand primesc pensia dar a doua zi).

| Violleta2022 a răspuns:

Intri in orice banca Raiffeisen si cu banii in mana si cardul in cealalta, poti face depunerea/alimentarea pe loc.

| 4ndr33y a răspuns:

Mergi la ATM care accepta depuneri (are o fanta in plus in stanga)
-Bagi cardul, introduci PINul
-Atingi Depunere in conturile proprii (prima casuta din stanga sus)
-Se deschide fanta si pui bancnotele toate odata, chitite in ea
-Bancomatul numara banii si iti afiseaza sumar
-Apesi pe FINALIZARE
-Bancomatul te intreaba daca doresti o alta tranzatie
-Nu
-Iti inapoiaza cardul.