| optical a întrebat:

Salut.Astazi am decodat un nokia 1100 la un service.era codat pe orange.acolo mi-a facut proba cu un cosmote si a mers perfect iar cand am ajuns acasa am bagat un vodafone si imi cere un cod de sigurantastraight face are cineva idee care ar fi? p. s am incercat 12345 si nu merge. Urgeeent pls dau fundasad

5 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Incearca 4 sau 5 de zero

| abcdefg_8927 a răspuns:

Incearca asa 0000 sau 00000

| abcdefg_8927 a răspuns:

Si ce cod era?

| optical explică:

Am rezolvat pana la urma niciunul nu a mers.

| optical explică:

Pai atunci cand il deschideam apareau mai intai liniile alea de baterie si am apasat repede pe ok nu l-am mai lasat sa imi apara faza cu codul si acum numai imi cere nimic merg cartelele tot.foarte ciudata fazathinking