| hubrus a întrebat:

Salut baieti, mi-am facut recent un card de debit la o banca romaneasca, pentru a-mi deschide cont pe site-ul PayPal. Am primit gifturi in valoare de 500$ in 2 zile(am vandut niste chei virtuale in jocul Team Fortress 2 - probabil multi dintre voi au auzit de acest joc, cat si despre produsele sale virtuale). Seara trecuta am incercat sa imi transfer banii pe cardul de debit si astazi m-am trezit cu o problema - PayPal mi-a pus limita pe cont(nu mai pot transfera banii, nu mai pot inchide contul, nu pot sa imi scot cardul de pe site, etc). Mi-au cerut niste informatii despre tranzactiile recente(le-am aratat dovezile si totul arata bine spunandu-mi complete). Ei bine urmatorii pasi mi s-au parut cam ciudati, ei mi-au cerut, copie dupa pasaport, copie dupa permisul de conducere, copie dupa buletin + o dovada(factura de utilitati care sa demonstreze ca locuiesc la adresa care am mentionat-o la ei pe site). Le-am trimis o factura de utilitati si o poza dupa permisul de conducere. Nu prea au fost multumiti asa ca mi-au trimis un email in care spunea ca vor o copie dupa pasaport si extrasul de cont. Am ajuns la un stadiu in care nu stiu ce sa fac, este normal sa le trimit aceste date(pe pasaport se gaseste cnp-ul, iar pe extrasul de cont se gaseste codul de client personal de la banca)?
Astept un raspuns, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| jasp_4651 a răspuns:

Da este normal, si eu am facut la fel.
PayPal este o banca online si are tot dreptu sa-ti ceara aceste date.

1 răspuns:
| Laurentiu_Pirvu_1993 a răspuns:

Sa nu faci asta ca doar incearca sa obtina datele tale si nu stiu ce se poate intampla

Nu puteai si tu sa bagi cu card visa

Si eu am bagat pe team foetress2

am facut si cu paypal si tot nimic n-am primit

Am bagat mai mult cu Visa