| morfeo a întrebat:

Care este salariul unui salvamar in Romania? Dar in UK?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De menționat: ca bugetar sau la privat?

| morfeo explică (pentru sierra1):

Poti exemplifica ambele variante

| sierra1 a răspuns (pentru morfeo):

Răspunde tu, unde vrei să te angajezi?

| morfeo explică (pentru sierra1):

La privat

| sierra1 a răspuns (pentru morfeo):

Aha, atunci depinde - intre câteva sute și câteva mii (și asta e valabil oriunde pe planetă!)

| Alive99 a răspuns:

Dat fiind ca este un job sezonier dar ai responsabilitati, undeva la 2000-3000 lei actualizat anul asta, depinde de plaja.
Iar in UK-1800-2400 lire.
Sper ca am fost de folos.
De mentionat ca salvamarii cu experienta de pe nave maritime ajung si la 4000 lei pe luna.

| morfeo explică (pentru Alive99):

Wow ce diferenta uriasa. Chiar ma pune pe ganduri faptul ca nu merita sa-mi pierd tineretea in Romania pe asa salarii

| Alive99 a răspuns (pentru morfeo):

Pai Romania este Romania, UK este UK..eu m-am interesat la actualitati 2020.Iti dai seama ca difera.
Cand am spus de salvamarii cu experienta pe nave maritime si suma de 4000, ma refeream la UK pe lire.

| shu7e a răspuns (pentru Alive99):

Un salar de 2000 in uk nu e deloc mare. Avand in vedere ca ai sa stai si in zona turistica cazarea o sa fie si mai mult asa ca...

| morfeo explică (pentru shu7e):

Nu as avea nevoie de cazare pentru ca am rude acolo

| shu7e a răspuns (pentru morfeo):

Se pare ca n-ai mai fost/ lucrat in strainatate. Poti sta o perioada la ei pana incepi a castiga bani dar pe urma trebuie sa incepi a plati. Facturile nu sunt ieftine si sa stai ca un parazit pe capul lor doar ca esti frate/sora sau var nu e tocmai ok.