| Romeo666 a întrebat:

Salut.Care sunt salariile si ce bonusuri zilnice saptamanale, lunare se dau in 2021-2022 ca si Lucrator Comercial Full-Time in Bucuresti la Kaufland, Mega Image, Profi, Penny etc? Dar merita sa lucrez ca si Lucrator Comercial la Kaufland, Mega Image etc daca sunt curier la Glovo si lucrez 8-12 ore zilnic pe Bicicleta in Bucuresti?

4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Ca lucrator comercial 1400 ron + bonuri de masa.Cel mai bine ar fi sa lucrezi in afara.De ce? Pentru ca acolo muncesti pentru mai multi bani, nu ca la noi muncesti ca un rob doar pentru 250 de euro laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Kaufland și mega au cam același salariu pentru postul de lucrător comercial. Adică un 2000 de lei net. Unde ai auzit tu de bonusuri zilnice? rolling on the floor Poate te referi la bonurile de masă care la ăștia sunt dacă nu mă înșel de 20 de lei. Adică ai lua undeva la 2400 de lei dacă nu faci ore suplimentare. Sincer, pe timp de iarnă decât să o iei cu bicicleta prin zăpadă eu unul aș alege să lucrez la interior undeva pe mai puțini bani. În principiu strict opininia mea, curier la glovo, food panda, tazz sau oricare alții nu este ceva stabil și nu îți deschide nici o "ușă" pentru ceva mai bun pe viitor. Iar lucrător comercial= opusul cuvântului carieră. Ambele joburi sunt bune la început de drum maxim 1 an de zile.

| Mirel4412 a răspuns:

Ai scris cam mult pentru ideea ta: cat castiga un vanzator la magazin. Ori minimul pe economie, ori cu 200-300 lei mai mult. Clar e mult mai ok sa lucrezi ca livrator la glovo, tu cati bani faci acum din curierat si cati crezi ca o sa faci ca si casier?

| 19flo79 a răspuns:

In magazine, ajungi la 2500 lei, cu bonuri cu tot
Glovo, la 8 ore, 3500
(asta e in Sibiu) happy