| ady_4274 a întrebat:

SAlut
CE afaceri sa imi fac nu am bani dar pe viitor as vrea niste afaceri ca sa chistig bani..."))

13 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Crezi ca cineva iti va da ideea lui de afaceri? Fiecare iti zice ce a mai vayut si el pe la TV sau a citit intr-o revista sau pe net.
Deschideti o afacere cu ceva la care esti foarte bun, pentru ca altfel este foarte greu. Plus ca mai intai trebuie sa ai pregatiti destul de multi bani, fara sa te astepti imediat sa ai profit.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cultiva ciuperci, creste melci. fa-ti clocitoare de pui, fa-ti o mica carciuma...

| stefangeles a răspuns:

Bang toti vor bani dar nimeni nu se chinuie sa-i si facalaughing apropo de scoala eu am trecut oleaca prin ea si sincer nimic nu te invata acolo ci doar sa te faci antreprenor si atat laughing, citeste ''Tata bogat, Tata sarac'' scrisa de Robert. T. Kiyosaki si ia-o cu inceputu apoi pune-ti mintea la contributie si calculeaza sa-ti faci economii sa-ti finantezi o afacere si dupa cauti idei sai pur si simplu faci ce ai invatat la scoala. Tine minte am doar 17 ani si nu prea stiu dar sunt dornic sa muncesc sa-mi pun bani deoparte sa cumpar o proprietate(apartament, casa, spatiu liber) sa-l inchiriez sa-mi stang fonduri si sa sparg stilu cu o afacere in orce domeniu cu cat stii mai multe cu atat ai mai multe idei verifica toate ramurile economiei si ai de unde alegebig grin, eu iti doresc succes si nu sta ca viata trece si ai sa te bucuri de avere la 80 de ani happy

| Alex_7297 a răspuns:

@lory1995 o să se extindă atât de mult încât doar un magazin de-al lui va valora cât întreaga linie de magazine Billa.

| Ea12345 a răspuns:

Un mic magazin cu alimente in localitatea ta ti-ar putea aduce ceva profit. Extinde apoi, si vei avea o mica afacere!batting eyelashes

| Ea12345 a răspuns:

@alex, nu am zis Billa...laughing Macar un Pic acolobatting eyelashes

| mocatofa a răspuns:

Frate dupa intrebarile pe care le-ai pus pana acum nu esti prea inteligent " parerea mea e ca "^nu cred ca ai o sansa reala sa devi bogata pe neuronii tai ^ dar cine stie poate castigi la loto " ai o sansa pana la urma sa fi bogat 'cam mica dar "mai conteza. sau ai putea sa iti vinzi din organe " o bucatica de ficat poate un riniche. castigi cateva zeci de mii, si in urma operatiei iti scade si burta " ca tot cauti un raspuns despre cum sa dai burta jos. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proprietar al unui obiectiv prin care se pot accesa Fonduri Europene, sunt deschis pentru orice propunere.
Alin
Siret/Suceava
discoclubblueas@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat
| iuliaoprea a răspuns:

Dreseaza un caine ca sa gaseasca trufe. (sunt niste ciuperci care costa cam 4000$/kg si sunt foaaarte cautate in europa)Sau gaseste-le singur daca stai intr-o zona montana. Sau incepe afacerea Amway. Poti sa castigi 1000, 2000,..., 100. 000 euro pe luna!

| viulia a răspuns:

Te rog sa-mi trimiti email la opmetro3@yahoo.com pentru a-ti trimite toate detaliile sau sa vizitezi siteul http://afacere.weblog.ro

| ady_4274 explică:

Nu sunt sarac dar vreau asa pentru viitor o mica afacere din care sa castig bine sa am profit mare"))