| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut.
Ce înseamnă anunț INACTIV pe olx?
Înseamnă că s-a dat produsul respectiv sau ce înseamnă exact?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Nu. Înseamnă că anunțul a fost postat gratuit și i-a expirat perioada de valabilitate. Utilizatorul îl poate reactiva, dacă produsul nu s-a vândut între timp.

| Lucaaragiale23 explică (pentru adryang78):

Care este perioada de valabilitate a unui anunț postat gratuit?

| adryang78 a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Ultima dată când am folosit eu OLX, era de 30 de zile, adică anul trecut. Acum, în ianuarie, au actualizat termenii și condițiile, am primit e-mail de la ei dar n-am avut curiozitatea să-l citesc. Totuși, nu cred că au schimbat ceva la perioada de valabilitate, așa este de ani de zile.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca a expirat perioada pentru care a fost postat anuntul

| Lucaaragiale23 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc

| Lucaaragiale23 explică (pentru suntserios):

Și cum apare mai exact când se vinde un produs? Sau pur și simplu dispare și atât?

| Furnicuta000 a răspuns:

Astia de mai sus cred ca nu au mai intrat de mult pe olx.

Deci cand un anunt e inactiv e ori pentru ca a expirat perioada de valabilitate a anuntului ori pentru ca vanzatorul l-a dezactivat. El cand vinde un produs sau il scoate de la vanzare poate sa dezactiveze anuntul sau sa-l stearga. Deci ca sa-ti raspund la intrebare: poate insemna orice