| Lukian a întrebat:

Ce preturi au dulapurile si mobila veche din nuc? Am doua dulapuri si mobila din nuc si nu stiu care sunt preturile! Nu vreau sa fiu pacalit! Aveti cunostinte in domeniu? Ajutati-ma va rog!

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

Nu poti evalua ceva doar ca zici tu ca e mobila de nuc.
depinde de cat e de veche, ce stil (daca e chiar de valoare, ex:baroc, etc).
ca sa-ti faci o idee fa niste poze si du-te la mai multe magazine de antichitati cu ele sa ti le evalueze.
daca ce-ti spun evaluatorii sunt preturi cat da cat apropiate atunci poti crede ca pretul e aproape de adevar.
daca preturile difera foarte mult inseamna ca cineva vrea sa te pacaleasca(bineinteles aia care iti spun pretul mic).