| anda1313 a întrebat:

Cum va organizati hainele?
Sa va explic care este situatia:
Problema nr. 1, m-am mutat dintr-un apartament mai mare intr-unul mai mic, dulapurile nu mai sunt aceleasi, doua dulapuri nu au mai ajuns in apartamentul nou. De la 4 dulapuri am ajuns la 2 dulapuri.
Problema nr.2, am multe haine care nu ma mai incap, diferenta de 5-7 kg, si nu vreau sa le arunc, tot mai sper sa le port, preferabil cat mai curand.
Ce idei aveti? Chiar sunt momentan depasita de situatie si in pana de idei.

Răspuns Câştigător
| StilSanatos a răspuns:

Pai daca tot zici ca nu ai loc pune hainele care nu-ti mai vin bine pe un dulap, fa acolo un raft, sau punele intr-un gemantan si astfel nu se va mai vedea ce ai acolo, sau punele pe un raft intr-un dulap toate toate hainele care nu-ti mai trebuie pe moment si astfel nu vei mai umla nici la ele ca sa faci dezordine cel putin pentru moment, sau poti sa le pui in saci de rafie si sacii ii pui intr-un loc unde nu se vede, oriqm intr-un apartament micut nu prea e spatiu asa ca vezi, te descurci, stiu ca e greu sa arunci hainele, si eu unt in aceiasi situatie, am haine care nu ma mai incap dar ma incapatanez sa le pastrez... poate o sa le mai port...succes.

2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca e vara cele de iarna stau in valize sau cuti puse sus pe dulap, si iarna locul lor este luat de cele de var. Apoi am grija ca pantalonii sa fie mereu pe umerase, camsile sau bluzele la fel si nu le calc decat atunci cand le port pentru ca sub forma asta pot pune mai multe una peste alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andaqv? esti depasita si de moda.mai da din ele si reinnoiesteti garderoba.asa mai scapi si de vechituri, si esti si in pas cu ce se poarta.