| sincer a întrebat:

Salut, cine ma poate ajuta si pe mine, tatal meu vrea sa faca un credit bancar, mentionez ca a mai avut unul de cativa ani si i-a venit o hartie dupa catva timp dupa ce a terminat de achitat ca mai are o rata de plata si pentru asta este bagat in baza de date, a achitat si acum nu mai poate face nici un credit deoarece a fost bagat in baza de date, poate sa ma ajute cineva sa imi zica unde poate sa apeleze in acest caz sa faca un credit, a fost la banca unde a avut si nu se accepta, a mai fost la o banca si la fel va rog daca stiti ajutati-ma si pe mine sa pot sa ii zic unde poate sa apeleze sa nu tina cont de asta. Fundita si voturi.

Răspuns Câştigător
| danny99 a răspuns:

GE Money sau Provident (providentul nu il recomand dar sigur va da bani)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu sa existe vreo banca, precum si alte IFN, care sa nu fie macar abonate la Biroul de Credit, nu demult am citit ca peste 99% din acestea sunt participante. Fiecare banca are reguli proprii de acordare a creditului si s-ar putea sa gaseasca vreuna care sa nu tina seama de inscrierea la BC, nu sunt obligate sa faca asta. Tot ce va pot sfatui este sa incerce si la alte banci si sa le spuna ce s-a intamplat. Inscrierea la BC se pastreaza pentru o perioada de 4 ani de la data cand a fost facuta, dupa 4 ani nu o sa mai figureze. Succes si numai bine!