| Alexandru_Fojica_1996 a întrebat:

Credeti ca am vreo sansa de a inscrie o masina fara fiscal, masina a avut 3 randuri de numere rosii si 3 proprietari iar eu am luat-o fara fiscal sunt sanse?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti, obligatoriu trebuie certificat de atestare fiscala a vanzatorului.
Acesta poate fi inlocuit doar de fisa de inmatriculare, semnata de amandoi si vizata de organul financiar al vanzatorului, conform Ordinului MAI nr. 1501/2006 privind inmatricularea.