| 1Mihai1 a întrebat:

Cum ai putea investi, sa zic, 5000 €?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt prea putini bani pentru a investii in ceva, fie chiar si mic!
Ca atare, poti face un depozit bancar la termen, pe o perioada de 1-2-5 sau 10 ani, care iti va aduce o dobanda si pe care o poti reinvestii.

Cu transportul si masinile, sunt cele mai proaste investitii, pentru ca cel care face investitia iti va folosii banii sa bage piese sa repare van-ul si cand veti ajunge sa trageti linie si sa vedeti profitul, el va afirma ca nu exista profit, pentru ca el a pus banii in reparatii si intretinere. Cazurile astea sunt cele mai paguboase din toate afacerile!
Daca nu esti deja propietarului van, nu te sfatuiesc sa te bagi in transport, pentru ca ai 99% sanse sa pierzi si banii investiti.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Titluri de stat, emise de B.N.R., cu termen scadent de 5-10 ani.

| 1Mihai1 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Poti da mai multe detalii?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Urmareste comunicatele BNR publicate in Monitorul Oficial. Mai sunt si titluri de stat emise de primariile de municipii

| Floryn9 a răspuns:

Fiecare investeste cum vrea si in ce domeniu ii place. Depinde ce ai vrea tu sa faci.

| VasilicaPuscas a răspuns:

Salut,

sunt mult prea multi bani, nici nu stiu ce sfat sa iti dau...

| Racolatorul a răspuns:

Uite cateva modalitati:
-fie ii investesti intr-un VAN, mai apoi transportand oamenii pentru un tarif,
-fie ii investesti in cumparsrea unei masini de transport marfuri (ex: duba, remorca fixa)
Nu sunt prea multe de facut cu o suma ca asta.