| Frai_Cosmin_2000 a întrebat:

Cum as putea face bani la varsta de 14 ani? Ma pricep foarte bine la PC-uri, in diferite programe de editare foto si video etc.De exemplu stiu
Sa reinstalez orice Windows sau Linux.
Photoshop CS6
Sony Vegas Pro 11
After Effects CS6
La facut site-uri
Bannere
Carti de vizita
Tutoriale(fac deja asta pe Youtube)
Servere de Minecraft
si multe altele.Nu imi spuneti ca nu poti etc.Dau funda, vot si ce se mai poate!

40 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Numa in photoshop si ai habar de el aplicati 3d si vi in tm ai cam o mie de euro vb serios, mai invata, si adauga anunt si tu pe olx ca te va suna lumea ai speranta

| R0R0 a răspuns:

E bine daca te descurci la PC-uri. Poate prin zona ta cineva are nevoie de ajutor. Implica-te si poti fii si platit

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru R0R0):

Le-am facut PC-ul la o gramada de prieteni dar nu am primit nimic sad

| R0R0 a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Incearca sa faci si altora! Poate vecinului, etc.

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru R0R0):

Nu ma plateste nimeni sad.

| KodrutZ a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Trebuia mai intii sa le ceri, nu sa le faci si sa astepti. In alta ordine de idei, cum stai cu engleza scris?

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru KodrutZ):

Inca o studiez la scoala abia acuma am inceput sa inteleg cate ceva.La mine in clasele 1-4 nu faceam engleza iar pana in a 8-a nu a fost cine stie ce era doar panarama la ora galagie etc stiti voi, acuma e clasa a 8-a am o profesoara noua care sunt atent la ea ma numar printre cei 5 din 31 de colegi din clasa...

| KodrutZ a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

OK, deci in cazul asta ia si trage cit de tare poti pe cont propriu la engleza. Scris, dumnezeieste, cit mai bine. E suficient sa te uiti pe blogurile populare de IT/gadgets de pe-afara ca sa intelegi de ce...

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru KodrutZ):

Daca iti spun ca din jocul Minecraft si restul jocurilor am invatat o gramada de cuvinte in engleza ma crezi? laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Desigur, si eu am invatat din versurile nspelor trupe care imi treceau prin urechi si dupa aia din jocuri offline, ca nu am avut norocul sa am net in adolescenta.

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru KodrutZ):

Cati ani ai?

| KodrutZ a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

La vara fac doua majorate...

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru KodrutZ):

Multi inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti anunt in ziar ca te pricepi la toate lucrurile astea. Poate cineva are nevoie de ajutor, daca stii sa instalezi programe si sa repari computere.

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru anonim_4396):

Care ziar? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Revista playboy laughing Nu stiu. Nu sunt ziare unde cei care cauta de lucru dau anunt?

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru anonim_4396):

Si cu cine ar trebui sa vorbesc? Vor rade de mine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Eee vor rade tine. Sa rada, rasul e benefic. Trebuie sa au nr. De telefon unde dai sa dai anunt sau daca esti aproape de o agentie care se ocupa cu locurile de munca poti merge chiar acolo. Cauta pe net in orasul tau. Idee la e ca esti prea mic, dar cum ti s-a zis, poti sa te oferi sa iti ajuti un vecin sau o batranica.

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru anonim_4396):

Voi vedea daca va fi nevoie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa aibe laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

D si nu trebuie sa te gandesti ca vor rade, nu trebuie sa iti fie rusine, pana la urma cauti sa lucrezi nu sa furi. Vrei doar sa iti castigi proprii banuti, pentru lucrurile tale, sper sa nu fie tigari sau altele.

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru anonim_4396):

La 14 ani? Nu.Eu inca am bani stransi dar tot vreau sa mai fac cat mai multi. Poate voi vrea sa imi mai schimb piesele de la PC ori sa imi cumpar un sistem de boxe sau chestii folositoare nu ma refer la lucruri foarte scumpe doar de ce am nevoie.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

In IT nu cred ca merge asa tanar, incearca alte job-uri. Gasesti sunt sigur ceva care sa-ti ofere ceva si tie, asa de buzunar

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru TheLoveDoctorr):

De exemplu? laughing

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Sa imparti pliante, sa duci ziaru, sa duci cainele lu vecinu pe afara, chestii mai minore.

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Nu suntem in filme laughing dar e o optiune chair daca nu pot face asta.Cainele sta liber in curte, ziarul nu il mai citeste nimeni si cu pliantele nu stiu unde sa gasesc acea firma care are nevoie si nu stiu nici de varsta.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Imi place ca ai o fire ambitioasa. Orice alegere ai sa o faci e cea mai buna pentru tine! Bafta

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Mersi pentru ajutor astept inca 2-3 zile iar dupa vad ce raspunsuri mai primesc dar faza cu pliantele ti-am zis ca voi intreba.

Răspuns utilizator avertizat
| aawee a răspuns:

Iti recomand sa-ti adaugi serviciile pe www.23lei.ro. Cei interesati vor plati inainte pentru serviciile tale, iar cand tu ai terminat munca, banii vor fi eliberati de catre site. Asa esti asigurat ca vei fi platit pe toate serviciile care le vei face;)

| DamariisDammyy110 a răspuns:

Poti sa te angajezi la impartit de ziare..Am o prietena care are tot 14 ani si e la impartit de ziare si o plateste pe saptamana 50 de lei! :* :*

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru DamariisDammyy110):

Unde asta? In ce oras? Cu cine a vorbit?

| DamariisDammyy110 a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

La tine in oras. vorbesti cu unul de pe strada care vine la tine si imparte ziare adica omul care vine si baga ziar in poarta vb cu el si i spui cine la angajat..Pe cei mari ii plateste mai bine in schimb pe cei minori 50-60 lei saptamana.Bafta big grin

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru DamariisDammyy110):

Pacat ca nu locuiesc la oras, eu nu primesc ziarul sau ceva gen doar de la postas facturile.Dar uite chiar cand vad pe cineva pe strada cu pliante il intreb.Dar mai am nevoie de optiuni.

| DamariisDammyy110 a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Sau mai poti ajuta batraneii cand au nevoie de ajutor..eu am facut asta si am primit 70 leii de la o batrana..depinde cat de politicosi is big grin :* le poti face tu cumparaturile! si vei avea bani in plus

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru DamariisDammyy110):

Rar intalnim asa ceva in Romania.

| DamariisDammyy110 a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Incercati norocul! Depinde big grin big grin big grin

| ttta a răspuns:

Daca te duci la scoala cerei bani parintilor cate patru lei doi sau trei ii pastrezi si daca iti ramana un leu cumparati ceva