| Girly97 a întrebat:

Salut! Cum de pot sa ii trimit mamei bani instant daca eu am cont la Banca Transilvania si ea la BCR? Sunt doua banci diferite.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la o unitate BCR si depui banii in contul mamei, ii va putea folosi imediat ce se incheie operatiunea de depunere.

| darrio2007 a răspuns:

Cu numarul contului ei poti depune direct la o banca BCR.
Ii alimentezi cardul, cum se spune.

| relian a răspuns:

Mai simplu este cum a zis bubico, dar in cazul ala trebuie sa aiba cont la western union sau daca n-are sa mearga undeva sa trimita acei bani.
Transferul interbancar te va costa mai mult.Cel mai indicat este sa ii dai banii in mina mamei tale laughing c ei atita trambalau cu banca, dai banu cash si ai terminat lucrarea laughing

| Lioana a răspuns:

Asa cum a spus cineva mai sus daca va faceti cont pe Revolut, poti transfera instant bani din contul tau BT in contul tau Revolut si de acolo sa-i livrezi in contul Revolut al mamei tale.
Dar pentru ca intrebarea ta e "Cum de pot trimite bani instant?", adica ti se pare anormal, te rog spune-ne pe ce cale trimiti tu si ce te nedumereste.

| haileewatson a răspuns:

Daca sunt banci diferite nu poti face transfer instant. Dureaza o zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin iban, sau adaugi cardul ei si transferi in aplicatia lor

Răspuns utilizator avertizat
| Kaonashii a răspuns:

Va faceti revolut