| Girly97 a întrebat:

Neata! Este bine sa bifezi "urgent" cand vrei sa faci o plata rapida si urgenta catre un alt cont tot la Banca Transilvania? Sau pentru ce sunt platile urgente? Ca la unele banci am si optiunea "plati instant".

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Instant si urgent este cam tot aia. Numai ca unele banci folosesc notiunea „instant". Acum depinde si de comisionul fiecarei banci, pentru aceasta operatiune.

| Lioana a răspuns:

Poate iti ia comision daca bifezi urgent.

| helpforyou a răspuns:

Daca este tot un cont la BT atunci nu pre ai nevoie sa bifezi "urgent".
Daca bifezi urgent vei achita un comision, fiind un suplumentar.

| Trixt3r a răspuns:

Sfatul meu este sa suni la banca și sa întrebi despre asta, ei iți pot explica cel mai bine care-i rolul acestor plați rapide în regim de urgenta și care sunt restricțiile, dacă exista.
Nu te costa nimic.