| Erikan27 a întrebat:

Salut, cum ma pot angaja la Glovo daca am 16 ani? Pe site-ul lor scrie de la 18 ani, dar cunosc oameni care s-au angajat la Glovo avand sub 18 ani. Daca stie cineva care sunt pasii pentru angajare astept informatii. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu acceptul parintilor se pot angaja si minorii peste 15 ani (vezi Codul Muncii, Art. 13).

| Erikan27 explică (pentru Salontanul):

Stiu asta, am intrebat care sunt pasii pentru angajare pentru ca la ei pe site nu am vazut sa scrie nimic legat de angajare de la 16 ani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce nu îi întrebi pe ei?

| Erikan27 explică (pentru suntserios):

Nu au detalii de contact

| suntserios a răspuns (pentru Erikan27):

Adică aia s au angajat și nu știu cum?

| Sssofia a răspuns:

Poate doar daca ai pile, altfel nu cred că te primește nimeni