| mafiot1 a întrebat:

Salut da-ca am facut videoclipuri facute pe Youtube dar nu am cont AdSense si im fac acum cont pot sa primesc bani pe videoclipurile care le-am facut? sau da-ca o sa fac videoclipuri de acum inainte o sa primesc bani?

Răspuns Câştigător
| gheorghita24 a răspuns:

Nu merita sa faci parteneriat cu Adsense( nu fa cont pe adsens) deoarece vei lua copright foarte usor pe youtube si la un anumit numar de copright la clipuri nu vei mai putea face bani din youtube. Cel mai avantajos parteneriat este fulscreen sau Curse.Credema ca am facut si eu Youtube si pentru a nu lua copright si a castiga mai multi bani fa parteneriat cu fulscreen. Banii iti vina in urma unor reclame ce vor fi puse pe clipurile tale monetizate. Daca vei pune o melodie sau altceva cu drepturi de autor in clipul tau vei lua copright deoarece incalci drepturile de autor. Fa parteneriatul cu fulscreen nu cu adsense si monetizeazati toate clipurile. bafta
Funda daca te-am ajutat =D

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii nu ii primesti ca faci clip uri, banii ii primesti in urma unui parteneriat cu youtube si in urma unor reclame care iti vor fi puse peste video vei primi bani daca vor fi accesate acele reclame.

daca nu ai macar cateva mii de vizualizari per video nu are nicio rost sa te mai chinui ca nu scoti niciun ban