| SuNaM a întrebat:

Dacă am cumpărat un produs în rate fără dobânda cu card BRD, l-am returnat, banii au fost puși în cont înapoi trebuie sa contactez banca sa mi se închidă planul de rate cum suma a fost pusa înapoi sau este un proces automat?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit/ă! Banii au intrat in contul tau si s-a completat lipsa. Banii care i-ai platit pentru obiect au fost luati de la inceput si au fost pusi intr-un cont special de unde magazinul isi ia lunar rata. Eu sunt la BT si asa se intampla. Chiar daca am pus toti banii imi apare o retragere lunara dar contul este plin.

| mihai69 a răspuns:

Nu, nu e nimic automat: tu ai primit un card / cont de credit, care trebuie închise dacă nu mai ai nevoie.
În caz contrar, generează în continuare costuri.
De ce nu citești contractul pe care l-ai semnat când te-ai îndatorat?!?

| anonimg a răspuns:

În mod normal ar trebui să fie un proces automat. Totuși, eu tot m-aș duce la bancă și m-aș interesa, pentru ca să nu mă aștept la surprize neplăcute.

| DeyCj a răspuns:

Trebuie să contactezi banca pentru a-ţi închide creditul.Şi ratele este tot credit, deci nu este nici o diferență între un credit și aşa numitele rate.