| boss97 a întrebat:

Dacă eu sunt angajat la o firmă de transport, îmi pot face o firmă pe numele meu? Adică pot să fiu antreprenor la firma mea, dar eu să lucrez la altă firmă?
Și altă chestie, dacă prietena mea este studentă, pot face firma pe numele ei?
Aș dori răspunsuri la ambele întrebări vă rog, mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, daca esti angajat poti sa iti faci un SRL oricand.

| florin1234543 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da bro dar el zice sa isi faca un SRL al lui dar sa lucreze si la firma la omul acela asta daca imi amintesc bine nu poate sa faca ca va figura in doua locuri ca lucreaza si daca in srl lui se va baza tot pe transport nu poate daca se bazeazaq pe altceva poate