| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu, daca eu vreau spre exemplu sa fiu curier pe bicicleta (doar vara asta si fara sa fiu angajat la o firma) trebuie sa platesc tva sau e necesar sa fiu angajat la o firma? Multumesc anticipat pentru raspunsuri. P.S. Am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| Vuitton3 a răspuns:

Ce tva sa platesti? Nu platesti nimic. La varsta asta te poti angaja doar la negru, fara contract si poti lua teapa sa nu-ti dea nimic pentru ca nu ai contract. Varsta minima la care poti sa te angajezi este de 16 ani.

2 răspunsuri:
| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Pentru cei care vor să facă bani pe net, da-ţi add pe mess la banionline100 şi vă ajut să o alegeţi pe cea mai bună pentru voi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand la 14 ani nu te poti angaja nicaieri.

in doilea rand daca nu esti angajat nicaieri nu vad cum ai putea fi curier, decat daca prin curier tu intelegi sa duci oala cu ciorba de la bunica la mama si invers