| andrei28743 a întrebat:

Salut,dacă firma mea de construcții pune 10m2de gresie lui angrypersoana fizica ) trebuie emisă factura sau este ok ca clientul sa facă plata in contul firmei cu anumite informații specifice.(lucrare montat gresie 10m2 de exemplu )Ajutor va ROG!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Factură.

| gigite a răspuns (pentru sadrian46):

Si de asemenea, chitanta de incasare a sumei pentru. lucrare.

| gigite a răspuns (pentru gigite):

Mi-a corectat pentru. dar mi-a lasat punctul, halal corectie!

| venividivici2017 a răspuns:

Odata ce esti persoana juridica, consider ca trebuie cu factura ca sa fie legal.In caz contrar, tipic romanesc, evaziune fiscala!