| HotoleanuIonut a întrebat:

Salut! Daca imi vand contul de Amazon se poate intampla vreo ceva sa faca imprumut sau ceva ilegalitați cu contul meu?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, e posibil.

| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa vinzi un asemenea cont, fiindca are datele tale personale care nu pot fi flosite de nimeni altcineva, fiind ilegal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vinzi contul de Amazon? De ce?

| doctorandus a răspuns:

Contul nu este un bun personal, pe care sa ai dreptul sa-l vinzi altcuiva. De acel cont beneficiezi deoarece Amazon pleaca de la premiza bunei tale credinte. Vanzand contul altuia incalci aceasta premiza, iar in cazul in care ala comite ilegalitati cu acel cont, tu vei fi primul investigat de autoritati si anchetat, eventual arestat, pana se lamuresc ca n-ai comis tu acele infractiuni.

| Xox0 a răspuns:

În primul rând e ușor să îți faci cont la Amazon. Lăsând asta, persoana nouă poate modifica datele personale, adresa de e-mail sau datele de autentificare, dar în caz de ilegalități, e posibil să fii implicat în anchetă dat fiind istoricul comenzilor care au datele tale personale.