| BejanIonAdrian a întrebat:

Salut! Daca lucrez intr-o sala de fitness inseamna ca sunt bugetar?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Daca angajatorul tau nu este o instituție publică, minister, primărie, etc atunci nu ești bugetar. Bugetar ești când îți primești salariul de la bugetul de stat.

5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Nu,ca ai patron. Bugetarii sunt pompierii, politistii, jandarmii, profesorii, aia de la ANAF etc.

| BejanIonAdrian explică (pentru Lukasssz):

Multumesc foarte mult!

| NunuNini a răspuns:

Nu.

| BejanIonAdrian explică (pentru NunuNini):

Poti te rog sa-mi dai si niste argumente!

| siriusblack98 a răspuns (pentru BejanIonAdrian):

Argumente:
Bugetar= persoană angajată la stat plătită din banii publici. Adică orice persoană fizică care lucrează pentru o companie privată NU este bugetar. Sincer nu sunt sigur dacă există săli de fitness deschise publicului ce aparțin statului.