| roby212111 a întrebat:

Salut! Dacă o firma nu are profit sau nicio cheltuiala intr-o lună ea mai plateste impozit la stat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu plateste, dar tot are obligatia sa declare si sa depuna actele pe luna respectiva, asa cum a fost, cu cheltuielile aferente.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu are profit atunci nu va plati impozit pe profit.
In schimb, daca are activitate, va trebui sa retina si plateasca contributia la CAS, contributia la sanatate si impozitul pe salarii pentru salariati, de asemenea va plati contributia asiguratorie pentru munca.