| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dacă părinții mei au o rata la banca pe care nu au mai plătit-o de ani, as putea sa cumpăr o masina in rate pe numele lor?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu putem sa-ti spunem, parintii figureaza la Biroul de credit ca rau-platnici si s-ar putea sa nu li se accepte rate dar poate s-ar putea sa li se accepte. Trebuie sa te interesezi la firma de la care vrei sa cumperi masina sau la banca de unde vrei sa obtii credit, doar de la acestea poti afla exact.

| darrio2007 a răspuns:

Da, dupa ce achita datoria la banca. Nu i-au descoperit cand si-au platit impozitul la casă?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma îndoiesc ca le da cineva credit fiind rau platnici