| EdyBoboc a întrebat:

Dacă scot bonurile cu o imprimantă termică, pot renunța la casa de marcat?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu. Casa de marcat FISCALA este obligatorie.

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa registrezi sistemul tau de imprimare la finante (sistem fiscalizat de evidentape calculator) pentru a avea dreptul de a tipari bonuri/chtante la imprimanta.

Multe firme si institutii elibereaza chitante fiscalizate tiparite pe imprimanta (nu neaparat imprimanta termica, ci deseori cu ace sau cu laser).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Casa de marcat este obligatorie, prin lege!

| mihai69 a răspuns:

Sigur că nu! Ori ai casă de marcat fiscală, ori imprimantă fiscală plus soft, plus PC / tabletă / smartphone.
Nu merge cu orice fel de imprimantă.