| gongsterbeep a întrebat:

Salut! Daca sunt contabili experti pe aici si cunosc regulamentul CECCAR, va rog sa ma sfatuiti. Sunt studenta la ASE (FABBV) anul 1 si vreau sa imi deschid o firma de contabilitate. Pot obtine autorizatia de la CECCAR de acum? Adica sa duc adeverinta de la facultate, sa dau admiterea si sa dau direct examenul de abilitati fara sa mai trec prin cei 3 ani de stagii.

2 răspunsuri:
| Moira a răspuns:

Salut!
Ca sa obtii certificarea CECCAR ai nevoie sa mergi la cursurile lor. Ai nevoie ca tu sa obtii certificarea CECCAR si apoi sa obtii si pentru firma aceeasi certificare. Asta daca doresti ca si firma sa fie certificata CECCAR, daca nu poti fi doar tu, la fel de bine iti poti deschide firma de contabilitate.
Cursurile lor au niste criterii de admitere, le poti afla intrand pe site-ul lor.
Succes!

| gongsterbeep explică (pentru Moira):

Si cam cat este salariul pentru stagiari la ei? Ca stiu ca sunt obligati sa ofere salarii stagiarilor