| lya18 a întrebat:

Am adeverinta pentru admiterea la facultatea de la cabinetul scolar, doar ca este din 2011 (anul trecut am terminat a 12 a )dar anul acesta dau la facultate. Trebuie sa ma duc la medicul de familie pentru o noua adeverinta?

5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Bineinteles.Cea veche nu mai e valabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de alta pentru ca adeverinta respectiva are o valabilitate de cel mult 6 luni, si fiind in Romania birocratia ne caracterizeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| DoLLHouse a răspuns:

Eu zic ca da! ..pt ca adeverinta de anul trecut a expirat, nu? Fundita?

| Elfa17 a răspuns:

Exact aceeasi problema am avut-o si eu. Doar ca eu o aveam din iulie, de la sesiunea din vara. Am sunat la secretariatul universitatii si mi-au spus ca imi trebuie una noua.Adeverintele isi pierd valabilitatea in 10 zile, nu in jumatate de an.