| IONUTDNZ99 a întrebat:

Salut.
Dacă vreau să stabilesc sediul social în locuința părinților, care este modalitatea prin care pot face acest lucru?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Doja a răspuns:

Trebuie ca parintii sa nu mai aiba o firma pe apartament, sau daca are sa nu fie trecuta ca si cum ar fi in toate camerele.

Apoi trebuie sa ceri aprobarea vecinilor cu care ai pereti directi (apartamentul stanga dreapta, fata, spate, sus jos)

Iti vor trebui actele casei la depunerea dosarului firmei, deci parintii tai trebuie sa ti le dea.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Firma va incheia un contract de inchiriere (daca vrei ca parintii sa castige ceva) sau de comodat (care este gratuit).