| User257 a întrebat:

Salut TPU. Care este modalitatea de a face bani,exista hobby-uri care se câștigă bani,se pot face bani online,Vreau sa fiu independent să am locuință mea proprie, daca fac un lucru care îmi place vreau să fie fără stres.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a castiga bani multi, ai nevoie de 3 lucruri:
1. Sa te ocupi din pasiune (hobby), perfectionandu-te mult mai bine decat concurenta.
2. Sa ai un management foarte bun in spatele tau
3. Sa ai bani suficient pentru start si primii 3 ani de functionare.

Daca vrei sa ai un venit pasiv, atunci trebuie sa ai o suma de cel putin 100 ori mai mare decat castigul anual net, pe care-l doresti.

| darrio2007 a răspuns:

La cum spui ca nu iti place stresul, in afara de a te angaja undeva nu prea am ce sa-ti recomand.
Cu bani online nu vei reusi, la visele pe care le ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca exista!
Iti iei unul sau doua joburi si strangi bani, asa devii independent si chiar poti sa-ti cumperi propria locuinta.

Din pacate, daca nu ai parinti bogati sa iti cumpere ei apartamnetul, atunci singura solutie este sa iti iei 2 joburi si stres masiv, muncind toata saptamana pe branci, ca sa ajungi sa-ti vezi aparatmentul tau.

Din hobby nu prea faci bani, decat daca esti extrem de talentat si atunci esti capabil sa sustii de exemplu expozitii internationale, sau sa canti deosebit, ori sa faci ceva unic care-ti aduce gramezi de bani.

Tu ce stii sa faci?
Ce profesie si calificari ai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care este modalitatea de a face bani? Muncind.
exista hobby-uri care se câștigă bani? Da.
daca fac un lucru care îmi place. Atunci fă lucrul care îți place.
vreau să fie fără stres. Atunco nu te stresa.

| sammie a răspuns:

Pe net poți face greu. Dacă zici că nu vrei stres atunci va fi greu.

| DaniTIRB a răspuns:

Daca esti deosebit de priceput la un hobby, banii vin automat la tine. Daca esti minor (ceea ce nu imi dau seama) nu prea e legal sa faci bani in afara din sponsorizari si serviciu. Daca esti major, ai o gama variata de metode in care poti face bani. Tu cum vrei sa vin banii din active, pasiv? (Pasiv inseamna sa iti vina banii fara sa faci nimic).

| User257 explică (pentru DaniTIRB):

Asta vreau sa știu dacă există ceva ușor pentru mine pentru că unele lucruri le fac cam greu cum ar fi munca cum sa fac bani pasiv

| DaniTIRB a răspuns (pentru User257):

Nu exista ceva "usor". Banii nu se fac usor. Bine evident ca fiecare metoda de facut bani are propriul sau grad de dificultate, doar ca nici una nu e usoara, la toate necesita munca. Cea mai des intalnita in randul tinerilor acum este drop-shippingul. Cauta-l pe net ca sa te documentezi. E una dintre cele mai usoare metode: cumperi niste produse de pe un site si le vinzi tu mai scump.

| suntserios a răspuns (pentru User257):

Ești exagerat de naiv sa crezi că banii pasivi apar din cer fără munca.

| User257 explică (pentru suntserios):

Nu sunt naiv știu că muncă este grea banii nu cad din cer, dacă ar cădea nu ar mai munci nimeni.

| suntserios a răspuns (pentru User257):

Pai și atunci de ce ai vrea că la tine sa cada din cer?

| User257 explică (pentru suntserios):

Oricum o sa mă obișnuiesc că nu este pentru nimeni ușoară munca nu vreau să îmi cada din cer pentru că este imposibil, trebuie să muncești în viață dacă vrei să fi independent.